REKLAMA
Znaleziono 4001 wyników
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Globalny koncern MAN Truck & Bus zainwestuje blisko 1,9 mld złotych pod Krakowem
Bardzo dobra informacja dla Polski, Małopolski i branży motoryzacyjnej w naszym kraju. Globalny koncern motoryzacyjny MAN Truck & Bus wyznaczył kolejne etapy w ramach realizacji strategii rozwoju „MAN2030+”. Do końca 2030 roku spółka planuje przeznaczyć kolejne blisko 1,9 mld złotych na inwestycje w zakładzie w Niepołomicach (woj. Małopolskie) w Polsce, tworząc podstawy do uruchomienia produkcji nowej generacji samochodów ciężarowych opartych na TRATON Modular System (TMS) - systemie, który zostanie wprowadzony w przyszłości.
firma SKIBICKI  Piotr Skibickifirma
Pokaż firmę
firma SKIBICKI Piotr Skibicki
Bydgoszcz, Kołobrzeska 17/14
EPEC inwestuje w Elbląguartykuł
Pokaż artykuł
EPEC inwestuje w Elblągu
Nowa elektrociepłownia, farma fotowoltaiczna, likwidacja węzłów grupowych – to najważniejsze inwestycje, które realizuje Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Są one spójne z kierunkami rozwoju Elbląga oraz polityką ciepłowniczą kraju i UE. Prace są zaawansowane, a finansowanie – między innymi z zewnętrznych programów i dotacji.
Województwo pomorskie kusi europejskie start-upyartykuł
Pokaż artykuł
Województwo pomorskie kusi europejskie start-upy
Agencja Rozwoju Pomorza zakończyła pilotażowy projekt, którego celem było przyciągnięcie do regionu innowacyjnych biznesów. Invest in Pomerania w 2022 roku zainicjował program ściągania na Pomorze start-upów gotowych do rozwijania swoich pomysłów w regionie. Oferta pomorskich inkubatorów przedsiębiorczości w połączeniu z grantem środowiskowym Invest in Pomerania sprawiły, że aż 10 start-upów podjęło decyzję o rozwijaniu swoich koncepcji na Pomorzu.
Gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem będzie jeszcze większa? Trwają uzgodnienia kolejnej fazyartykuł
Pokaż artykuł
Gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem będzie jeszcze większa? Trwają uzgodnienia kolejnej fazy
Największa inwestycja zagraniczna typu greenfield w historii Polski, budowa Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników Intela w miejscowości Kadłub, w gminie Miękinia pod Wrocławiem prawdopodobnie będzie...znacznie większa, niż to oficjalnie deklarowano jeszcze kilka dni temu.
Budowa pierwszej polskiej fabryki półprzewodników coraz bliżej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa pierwszej polskiej fabryki półprzewodników coraz bliżej!
Od wielu miesięcy, a przede wszystkim w ostatnich tygodniach, oczy wszystkich skupione są na olbrzymiej, największej w historii Polski inwestycji zagranicznej w naszym kraju, Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników amerykańskiej firmy Intel, która ma powstać pod Wrocławiem na Dolnym Śląsku, a tymczasem szybciej może powstać pierwsza polska fabryka półprzewodników.
Program inwestycyjny Katowice Airport na lata 2024-2032artykuł
Pokaż artykuł
Program inwestycyjny Katowice Airport na lata 2024-2032
Prognozy ruchu pasażerskiego wskazują na konieczność znaczącej rozbudowy infrastruktury katowickiego lotniska, dzięki której możliwa będzie komfortowa obsługa rosnącego ruchu pasażerskiego. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA (GTL SA) przedstawiło podsumowanie pierwszego roku realizacji programu inwestycyjnego katowickiego lotniska.
Podpisano umowę na przebudowę kolejnego odcinka Zakopianki pod Krakowem artykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na przebudowę kolejnego odcinka Zakopianki pod Krakowem
Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie przebuduje układ drogowy na DK7 w Libertowie. Koszt prac to prawie 150 milionów zł. W ramach tej inwestycji powstanie m.in. przejazd pod drogą krajową i trzy kładki dla pieszych. Główne cele inwestycji to poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie przepustowości Zakopianki w sąsiedztwie Krakowa.
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILM]
Co dalej z budową kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? Inwestycja za grube miliardy złotych stoi od wielu miesięcy. A koszty rosną... Inwestor, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podjęły na początku litego decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą budowy podziemnego połączenia kolejowego Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec – firmą Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. (PBDiM). Decyzja ta została podyktowana bezpieczeństwem mieszkańców, troską o nieruchomości na trasie budowy tunelu oraz koniecznością zapewnienia stabilnej i profesjonalnej realizacji kluczowego dla Łodzi i krajowego systemu kolejowego projektu infrastrukturalnego.
Czy gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem jest zagrożona?artykuł
Pokaż artykuł
Czy gigantyczna inwestycja Intela pod Wrocławiem jest zagrożona?
W ostatnich dniach w przestrzeni publicznej pojawiły się nieoficjalne informacje o rzekomym zagrożeniu planowanej największej inwestycji zagranicznej w historii Polski, która ma powstać na Dolnym Śląsku, w okolicy Wrocławia.
CPK: W 2026 r. ruszą przetargi na ponad 40 mld złartykuł
Pokaż artykuł
CPK: W 2026 r. ruszą przetargi na ponad 40 mld zł
Plan postępowań inwestycyjnych spółki CPK zakłada, że w latach 2026 - 2028 uruchomionych zostanie niemal 100 postępowań o wartości powyżej 1 mln zł netto każdy. Tylko w 2026 roku orientacyjna wartość przetargów sięgnie ok. 40 mld zł. Największe z nich mają dotyczyć m.in. robót budowalnych na linii kolejowej Warszawa – Łódź oraz budowy dróg i infrastruktury lotniskowej. Całość oznaczać będzie wdrażanie innowacyjnych technologii, nowe inwestycje i miejsca pracy. Inwestycje te staną się również kołem zamachowym rozwoju polskiej gospodarki.
[Polska] W którym osiedlu kupisz mieszkanie w MdMartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] W którym osiedlu kupisz mieszkanie w MdM
W których inwestycjach deweloperzy oferują mieszkania w programie MdM? Czy można zarezerwować lokal...
[Polska] Czy zmiana biura się opłacaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy zmiana biura się opłaca
Czy zdecydować się na relokację, czy re-aranżację zajmowanego biura i renegocjację umowy najmu? Jak...
[Bydgoszcz] Renowacja historycznego dworca kolejowego w Bydgoszczy wyróżniona w konkursieartykuł
Pokaż artykuł
[Bydgoszcz] Renowacja historycznego dworca kolejowego w Bydgoszczy wyróżniona w konkursie
Całkowicie odmieniony dworzec Bydgoszcz Główna został doceniony w prestiżowym plebiscycie "Fasada Ro...
Wrocław: Miasto musiało unieważnić wybór wykonawcy Alei Wielkiej Wyspy. Podpisanie umowy się wydłużaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Miasto musiało unieważnić wybór wykonawcy Alei Wielkiej Wyspy. Podpisanie umowy się wydłuża
Z powodu odwołania Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, urzędnicy przyjrzeli się doświa...
[Łódź] Monopolis w Łodzi zaprosi do teatruartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Monopolis w Łodzi zaprosi do teatru
Firma Lim8, która od ponad 12 lat zajmuje się produkcją eventów oraz wydarzeń kulturalnych, została...
Rozpoczęło się drążenie tunelu na budowie trasy S3 na Dolnym Śląsku [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczęło się drążenie tunelu na budowie trasy S3 na Dolnym Śląsku [FILM + ZDJĘCIA]
Specjalna wiertnica tunelowa, czyli Jumbo Drill rozpoczęła drążenie tunelu na budowie dolnośląskiego...
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
Niemiecka firma Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Bosch rozbuduje swoją fabrykę automotive pod Wrocławiem
Kolejna duża inwestycja z branży automotive w Aglomeracji Wrocławskiej. Niemiecki koncern Robert Bosch zainwestuje ponad 100 milionów złotych w rozbudowę swojej fabryki systemów hamulcowych, która zlokalizowana jest tuż przy granicy Wrocławia w miejscowości Mirków w gminie Długołęka.
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Rusza nowa, wielka fabryka PepsiCo pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku
Budowa największej i najbardziej zrównoważonej środowiskowo fabryki przekąsek PepsiCo w miejscowości Święte pod Środą Śląską, na Dolnym Śląsku dobiegła końca. Już w środę 31 maja nastąpi uroczyste otwarcie najnowszego zakładu produkcyjnego tego międzynarodowego giganta.
REKLAMA